Answer:
Yes
Step-by-step explanation:
2+9x2= That means 11 x 2
Answer:
to the right
Step-by-step explanation:
hope this helps✨
The better deal would be the 16 oz bag since it costs .24 cents an ounce.
You would be saving .2 cents on each ounce you buy.
Take the total and divide by the amount to get answer.
3.60 /3 = $1.20 per pound
Couldn’t quite read everything, the writing is very light. But from what I could read, it was correct for the most part. :)