1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ilia_Sergeevich [38]
2 years ago
15

HELPPPPPP ASAPPPPP PLS

Mathematics
1 answer:
Mars2501 [29]2 years ago
6 0

Answer: B

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What percent of 50 is 20?
san4es73 [151]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
-Mondays 10 points<br> -Wednesdays 10 points<br> -Fridays 30points<br> -Sundays 10 points
andrey2020 [161]

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

thanks for the points

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!!!!!!!!! Solve the system using elimination method.
NeX [460]

Answer:

The answer is (6,12)

107x= 642

x=6

7•6 +2y=66

y= 12

8 0
2 years ago
Write 2/3 of 4 as a inproper fraction.
liq [111]

Answer:

6/4

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution of the equation 3x − 7 = 4x?<br> -7<br> -1<br> 1<br> 7
gogolik [260]
The solution of this equation is -7.
3x - 7 = 4x
3x - 7 - 4x = 0
3x - 4x - 7 = 0
-x - 7 = 0
-x = 7
x = -7
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which two numbers does lie between on a number line?
    11·2 answers
  • What is 40/3 as a mixed number?
    13·2 answers
  • A) 3a + 5 (2a + 6) - 7a
    14·1 answer
  • Mariah purchased a car for $8,599. If the rate of depreciation is 2.5%, what will the value of the car be after 4 years? Round y
    11·1 answer
  • Solve and graph the absolute value inequality: |4x+1|≤5
    8·1 answer
  • Determine the next term in the sequence. Then write the next 2 terms
    6·2 answers
  • I need help pleace. ​
    6·2 answers
  • A family has two cars. The first car has a fuel efficiency of 20 miles per gallon of gas and the second has a fuel efficiency of
    5·1 answer
  • Plss help. i’m not sure how to do this so please help. i’d appreciate it
    10·1 answer
  • 5 tons of mulch cost $34,000.00. What is the price per pound?<br> Submit
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!