1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rzqust [24]
3 years ago
13

Deandre is going to rent a truck for one day. There are two companies he can choose from, and they have the following prices.

Mathematics
2 answers:
olga nikolaevna [1]3 years ago
5 0
Hdnskxrnd djs s snakeskin extend d
Andrei [34K]3 years ago
4 0
Hcjcjsmckrm kekvisnskckwmcksc
You might be interested in
HELP QUICK AND FAST WHAT THE ANSWER
Semmy [17]
D dddddddddddddddddddddfdfddxdddd
7 0
3 years ago
Question about a rational expression
sesenic [268]
-9=6/v

You have to multiply v both sides because
6/v x v = 6 and helps you get rid of the v on the right side.
If you multiply by 6, 6/v x 6 = 36/v, that’s why it don’t work.

Answer:
-9=6/v
-9v=6
v=-6/9
v=-2/3
3 0
2 years ago
Factorise the following 27 x minus 9 y​
dangina [55]

Answer:

27x-9y

3(9x-3y)

Step-by-step explanation:

please mark me as brainlest

4 0
3 years ago
Can someone help me
Llana [10]

3x + 4x +5x = 54   (because the perimeter = sum of its dies)

12x = 54

x = 4.5

So the 3 sides are 3*4.5 , 4*4.5 and 5*4.5

= 13.5, 18 and 22.5  units (answer)

7 0
3 years ago
Can someone please help me!!? POLYNOMIALs/LIKE TERMS
Serhud [2]
Dxswhgvdx3hjwbswhjkhns ewsn2k
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Match the polynomial in the left column with its descriptive feature in the right
    14·1 answer
  • Sam wants to find the perimeter of a fence what measurment unit should be used
    13·1 answer
  • A GE lightbulb is supposed to last for 1,200 hours. In fact, light bulbs of this type last only 1,185 hours with a standard devi
    9·1 answer
  • a cirlcular patio has a diameter of 26ft. inside it is a round flower garden with a diameter of 6ft. to edge the patio and the g
    15·2 answers
  • Kayla bought three pounds of strawberries for $14.40 what is the price in dollars per ounce of strawberries.
    14·1 answer
  • Someone plz heals it’s for a quiz plz I am failing
    6·1 answer
  • What is one method to find the measure of angle B?
    9·2 answers
  • Who takes back the promises in Caesars will?
    12·1 answer
  • Properties of Light Lab Report
    8·1 answer
  • What are the next 5 numbers on the following sequence 0, 3, 8, 15, 24
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!