Answer:
The larger ham is the better buy.
Step-by-step explanation:
In order to determine the better buy, divide both of the prices by their weight to get the price per pound of ham.
5.70/3 = 1.90 per lb
8.75/5 = 1.75 per lb
Therefore the 5 pound of ham is a better buy.
Answer:
no babe
Step-by-step explanation:
Answer:
Exact form : -31/4
Decimal form: -7.75
mixed number form: -7(3/4)
Step-by-step explanation:
Evaluate and answer in standard form:
3^-1 = 1/3
Answer:
where is her work?
Step-by-step explanation:
maybe you forgot to put the pic