1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sdas [7]
3 years ago
14

Has anyone done this already??

Mathematics
1 answer:
andrey2020 [161]3 years ago
4 0

Answer:

log(4x3y)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Ragazzi vi presento questo problema è mi piacerebbe se riusciate ad aiutarmi a risolverlo:"Calcola il perimetro di un trapezio i
iren [92.7K]

Answer:

per il vertice basta che usi la formula: V (-b/2a ; - delta/4a)

asse x : -b/2a

Step-by-step explanation:

here is your answer to your work plz rate me the most brainlest

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which two winding rates represent a unit rate 2/3 of foot per second?
olganol [36]

Answer:

fruiwehwe

Step-by-step explanation:hjhenrefen

3 0
2 years ago
The midpoint of RT is S(0.5, –6.25). One endpoint is T(–5.5, 2.75). What are the coordinates of R?
IrinaK [193]
<span>(6.5, –15.25) Is the answer.</span>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Eric starts with 10 milligrams of a radioactive substance. The amount of the
Ulleksa [173]

Answer: Eric: The 10 is the initial amount, the 1/2 is the decay factor or the rate at which it decreases, and the exponent w is the number of weeks it decreases by factor 1/2, or the time. Andrea, 1 is the initial amount, 0.2 is the decay factor or rate of decrease, w is time passed or number of weeks it's decayed by the factor.

Step-by-step explanation: Answer is explanation

5 0
2 years ago
31 gallons of gas cost $82.15. What is the unit rate for 1 gallon of gas ?
alexgriva [62]
Divide total price by gallons:

82.15 / 31 = 2.65 for 1 gallon
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Someone plz help me with this ASAP I will mark u as Brainlyest
    6·1 answer
  • A train travels 558 miles in 3 hours at this rate how far does the train travel per hour
    12·2 answers
  • I got an answer for a problem but I want to know why a 7 was added to the end of it pls help. Question: <img src="https://tex.z-
    9·2 answers
  • Write the following using algebraic notation, using the letter x for any
    13·1 answer
  • Help me plzzz<br><br> Stefan bought 3 hamburgers and 4 fries for a total cost of $26.50.
    11·2 answers
  • Please help me on this
    15·2 answers
  • What is the tan A?<br><br> No random answers pls
    7·2 answers
  • Which of the following is an increasing exponential function whose y-intercept is 50?
    6·1 answer
  • The area of a square having length 1 cm =<br>mm.​
    12·2 answers
  • You sell instruments at a Caribbean music festival. You earn $326 by selling 12 sets of maracas, 6 sets of ​claves, and x djembe
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!