1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Arada [10]
3 years ago
11

I'll give brainliest if correct.

Mathematics
2 answers:
Hitman42 [59]3 years ago
4 0

Answer:

4,7

Step-by-step explanation:

jek_recluse [69]3 years ago
4 0

Answer:

4,7

Step-by-step explanation:

You might be interested in
It costs $36 for 4 movie tickets. What is the unit price
garik1379 [7]

Answer:

$9

Step-by-step explanation:

Total Unit (Movie Tickets) 4

Total Price: 36

36/4=9

Total $9

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Reposting this because no body gave me the equation. An equation would be appreciated :)
o-na [289]

bring the like terms together,

\frac{6q}{5}  +  \frac{4q}{5}  \leqslant 28 + 3 + 3 - 3

\frac{10q}{5}  \leqslant 31

2q \leqslant 31

q \leqslant  \frac{31}{2}

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which ordered pair is a solution to the equation?
Ivenika [448]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

none of the option satisfy the equation

3 0
2 years ago
Hgarage hhhhhjjjhjjjjjjhhhhhhh​
julia-pushkina [17]
Felt

kajskskwowwjsksj
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Geometry help what is it will give brainliest
Lapatulllka [165]
For this problem, we can say that corresponding angles are congruent, or the same, this also means that their angle measures have to be the same. Then, our equations for our angles will be vertical angles, which means that they must equal each other. So we would then write our equation as 3x+20=4x+10 or 4x+10=3x+20. Then, to combine like terms, we will subtract 3x from both sides, resulting in x+10=20. Then we will subtract 10 from both sides, resulting in x=10.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • How much is a dozon worth
    9·1 answer
  • A store sells flower arrangements at a cost of $28 each. Which statements are true regarding the price of the arrangements? Chec
    9·2 answers
  • I am so dumb can you solve me this question PLEASE
    15·1 answer
  • Window cleaner costs 4.00$ plus a 6% sales tax. How much will the item cost after tax?
    12·1 answer
  • Need help on this question please <br><br><br> x-7y=10 and 2x+14y=21
    13·1 answer
  • If f(x) = x^2 + 1 and g(x) = x - 4, which value is equivalent to (fºg)(10)?
    13·1 answer
  • write the standard form of the equation of the line through the given point with the given slope THROUGH:(1,2), slope =7, 50 POI
    9·2 answers
  • Justin had 30 pictures got 2 new pictures each week. David had 20 pictures he decided to get 3 more pictures each week. Who has
    9·2 answers
  • Two numbers have a difference of 28. If the sum of the squares of the numbers is
    9·1 answer
  • HALP TELLL ME HOW!!!!!!!!!!!!
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!