1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sphinxa [80]
2 years ago
7

Giving brainlist to whoever answers

Mathematics
2 answers:
melamori03 [73]2 years ago
3 0

Answer:

132.7

Step-by-step explanation:

Kobotan [32]2 years ago
3 0
Answer : 132.7

Explanation:
V = a^3

V=5.1^3

= 132.65 but you want to round to nearest which would be 132.7in^3
You might be interested in
Mae Ling earns a weekly salary of 400 plus a 7% commission sales in a gift shop. How much would she make in a work week if she s
11111nata11111 [884]
Im pretty sure its 4,771 but id double check with a calculator

7 0
3 years ago
Abc - ab =<br> a = 2, b = 1, c = 3
Gelneren [198K]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

(2x1x3) - (2x1) =

6 - 2 = 4

7 0
3 years ago
Classify the following triangle as acute obtuse or right
yan [13]
Acute since right triangles have a 90 degree angle and obtuse triangles have angles in between 90 and 180 
5 0
3 years ago
I need help with this please
34kurt

Answer:

5.5

Step-by-step explanation:

It asks for just the Stevens family, so the first sentence is a trick.

Take $49.50 and divide it by $9 an hour. You will end up with 5.5 hours.

3 0
2 years ago
What is the rate of change for the points (0,3) and (2,7)
VLD [36.1K]
2 right 3 up... hope this helped you
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Derek decided to take a trip to France this summer. He had $30 in U.S. dollars to exchange for Euros. For every U.S. dollar, Der
    14·2 answers
  • The question is 1/2 of 5 =
    14·2 answers
  • How can you use distributive property to find 3/4 times 2 and 1/3
    7·1 answer
  • Honeycrisp apples are on sale if you buy a crate, 15 pounds for $30. What is the unit price per pound
    12·1 answer
  • If m = 80° and m = 40°, then m 1 =
    10·1 answer
  • I NEED ANSWER TO ALL PARTS ASAP! PLEASE!
    15·1 answer
  • John walked x km. Sue has 3/7 walked less. Write an
    13·1 answer
  • X ^ 4 * y ^ 2 How many terms does this polynomial have?
    8·1 answer
  • I will give brainliest and 30 points
    13·2 answers
  • 1. Which of the following is NOT a monomial?<br> 12xy<br> 2x + 9<br> -8x<br> 15
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!