1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alex41 [277]
3 years ago
10

Find the quotient. 85,544 ÷ 289

Mathematics
1 answer:
finlep [7]3 years ago
7 0
It is 296 that will the the right answer
You might be interested in
Need help asap please!!!
weeeeeb [17]

Answer:15

Step-by-step explanation: 7 and a half times 2 is 15

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Last year there were 120 students in choir. This year, 30% more students took choir. How many students are taking choir this yea
hjlf

Answer:

120 into a third and divide and the answer

Step-by-step explanation:

160

7 0
3 years ago
I need help right now. report cards are coming in soon and i need to get my grades up​
saul85 [17]

Answer:

x = 10

Step-by-step explanation:

3x - 5 = 2x + 5

3x - 5 + 5 = 2x + 5 + 5

3x = 2x + 10

3x - 2x = 2x - 2x + 10

1x = 10

x = 10

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me asap!!
alexandr402 [8]

this is pay back again yessir

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Does anyone know how to do this who can pls explain it to me?
Elza [17]

Answer:

The unit rate is $8.89 /ft².

Step-by-step explanation:

Given:

$160 for 18ft².

So, by dividing with 18

\frac{160}{18} we get 8.888.

Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.

Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².

7 0
3 years ago
Other questions:
  • you put $400 in an account. the account earns $18 simple interest in 3 years. what is the annual interest​
    11·1 answer
  • You are given the following data about Group B. 28 students in Group B have taken Math 2A, 28 have taken Math 2B, and 25 have ta
    14·1 answer
  • Fast please..,,..,.,.,.,
    12·1 answer
  • In how many different ways can seven children line up in one row to have their picture taken?
    11·2 answers
  • If a taxi goes 45 miles per hour and drives a distance of 164 miles and charges $20 for every hour driven, how much would the ta
    13·2 answers
  • Terryn has 25 one-dollar bills and wants to give an even amount to each of his two children. How many bills do each of Terryn's
    9·2 answers
  • An office space is for rent downtown. The rate is $17 per square foot per
    13·2 answers
  • LeAnn is purchasing.giftwrap for a box that measures 10 inches long, 6 inches wide, and 6 inches tall. Calculate the total area
    10·2 answers
  • Find two numbers whose sum is 27 and product is 365​
    14·2 answers
  • Pls help me with this:(((((​
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!