Answer:15
Step-by-step explanation: 7 and a half times 2 is 15
Answer:
120 into a third and divide and the answer
Step-by-step explanation:
160
Answer:
x = 10
Step-by-step explanation:
3x - 5 = 2x + 5
3x - 5 + 5 = 2x + 5 + 5
3x = 2x + 10
3x - 2x = 2x - 2x + 10
1x = 10
x = 10
this is pay back again yessir
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².