1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pachacha [2.7K]
3 years ago
12

4. What is the slope of the line?

Mathematics
1 answer:
Dafna1 [17]3 years ago
7 0

The slope of horizontal lines is ALWAYS 0.

The answer is B. 0

You might be interested in
Clare bought a new pair of shorts for $ 13.75. This was 25% off the regular price. What was the original price? ( Round your ans
Inessa05 [86]

Answer:

18.3

Step-by-step explanation: Here i'll give you my notes for finding original price

1. make the percent into a decimal

2. subtract the decimal by 1

3. divide the number you just got and the decimal you got from the first step

7 0
2 years ago
Emma works on an ice cream truck. She has lots of ice creams in the cooler. On Friday, she gave out 58 ice creams. Now she has 7
damaskus [11]

Answer:

She had a total of 131 before she sold anything

Step-by-step explanation:

Add 58 and 73

4 0
3 years ago
Solve for x in simmilar triangles connected
amid [387]

Step-by-step explanation:

You can figure out the missing side length by using proportions because the corresponding side lengths form a proportion. Let's write ratios that form a proportion and find the pattern to figure out the length of the missing side. Looking at this you can see the pattern

6 0
2 years ago
What is the growth factor that corresponds to a product that increases its value first by 13.2%, and then increases by 16.5% of
Harlamova29_29 [7]
Its 3.3 the first growth but then for the second one it is 10.5
5 0
3 years ago
Can someone help me with 55. Please!!!
atroni [7]
Area of a rectangle = length times width

So, 3/4*1/4= 3/16 yards^2
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the least whole number that can replace to make the statement true.
    10·1 answer
  • What’s the correct answer for this? Select the ones that apply
    6·1 answer
  • Sara bought a 24-ounce can of tomato sauce for $6. What is the unit price per ounce
    8·1 answer
  • What is the area of a circle whose diameter is 22?
    11·1 answer
  • a cereal company puts a colored ring in each box of cereal there are six different ring colors the color of the Rings and each o
    11·2 answers
  • Answer ASAP for brainliest
    12·2 answers
  • M+7=3+m+4 <br> what is the value of m
    13·1 answer
  • Select the correct answer for each statement Will yield consecutive odd integers Will yield consecutive integers
    10·1 answer
  • Find the length of the radius. Assume that lines which appear to be tangent are tangent.
    13·1 answer
  • At the gift shop they sell small grettong card and large greeting cards. The cost of small ones are 1.80 and the cost of large o
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!