Since 2000 lbs = 1 ton then 5 tons = 10,000 lbs. Then tak $8,200 ÷ 10,000 lb= $.82 per pound
Picture graphs usually show amounts using...pictures! So if you looked
at the symbols, you can likely guess the amounts. It might show how many
students preferred hamburgers by using a hamburger to represent every 5
students. Just by quickly glancing at a picture graph, you can usually
tell which result is the greatest.
Answer:
-4
Step-by-step explanation:
It doesn’t show which options?
But the difference would be 2 7/12 or 2.58
What kind of Question is that. That is some real math right there.