1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleksandr-060686 [28]
2 years ago
13

Please answer correctly !!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
Mila [183]2 years ago
3 0
The answer is 51 because 180-139=51
You might be interested in
I need help plz !!!!!!!!! ​
katen-ka-za [31]

Answer:

it x=-2(y-7)

            3

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
22 to the 7 power minus 22 to the 4 power
nasty-shy [4]
22^7 - 22^4 = 2,494,123,632 .
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Given the function f(x) = -3x2 + 4x + 6, find f(2) and f(3). Choose the statement that is true concerning these two values.
denis23 [38]

Answer:

The value of f(2) is larger than the value of f(3).

Step-by-step explanation:

f(x) = -3x^{2} +4x+6\\f(2) = -3*2^{2} +4*2+6=2\\f(3) = -3*3^{2} +4*3+6=-9\\

3 0
2 years ago
E these word problems. Check your answers.
hammer [34]

Answer:47.38

  1. Step-by-step explanation:175.50/100 x27

im not that sure

6 0
3 years ago
Each basketball player runs 25 laps around the court during each practice. Which player has completed exactly of the distance fo
AVprozaik [17]
Andy ran the complete distance I had this question before.
8 0
2 years ago
Other questions:
  • Which expressions are polynomials? Select each correct answer.
    6·2 answers
  • Two rectangles are similar. If the height of the first rectangle is 3 inches, and the height of the second rectangle is 9 inches
    9·1 answer
  • Veena ate lunch at a deli. She ordered a turkey snadwich for $9.25 and a salad for 4.35. The tax was $7.5. What is the amount of
    13·2 answers
  • An industrial factory makes 2 3/8 yards of rope every minute. The cost of each yard is $4.06. What is the total cost of rope tha
    9·1 answer
  • A system of equation is shown x=10. 3x + 5y =20 what is the solution
    15·1 answer
  • What’s the answer for LMN?
    11·1 answer
  • PLEASE HELP WILL CROWNNNNNN!!!!!
    15·1 answer
  • Mary Beth wants to save $175 for a trip to an amusement park. She sets aside $14 of her allowance at the end of each week. How m
    5·1 answer
  • Mike eats 1/4 of a cheesecake and later eats 2/5 of the cheesecake. What fraction remains?
    10·1 answer
  • A garden table and a bench cost $589 combined. The garden table costs $61 less than the bench. What is the cost of the bench?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!