1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elena L [17]
3 years ago
9

Ill give brainliest if correct

Mathematics
2 answers:
Elza [17]3 years ago
8 0
C because if you divide 3/12 you get .25 but 4/18 is .22, which is the better deal
Kaylis [27]3 years ago
7 0

Answer:

no its A. kramer sells apples for $0.22 each

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If I could get help thank u
nika2105 [10]

An acute angle is infact 90 degrees, therefore your answer is correct.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cost of 4 pounds of grapes is $24.36.wgat is the constant of proportionality
IRINA_888 [86]
The answer
A:6.09

Th explanation
Divide 24.36 by 4 and that’s what you get
6 0
3 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7Bs%7D%7B2%7D" id="TexFormula1" title="\frac{s}{2}" alt="\frac{s}{2}" align="absmiddle
Olegator [25]
S = 92

Explanation: I just know
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
For what values of x is the rational expression below undefined? Cheack all that apply x+8 over x2- 2x- 24
Nimfa-mama [501]
2 times because 2 times is like 2time 8=16
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mary scored 28 points, which is twice as many points as Lashawna scored. Let L represent the points Lashawna scored.
Basile [38]

Answer: Lashawna scored 14 points

Step-by-step explanation:

Let M = Mary's score

L = Lashawna score

M = 28 points

And M is twice as much as L score

M= 2L

L= M/2

L= 28/2

M = 14.

Lashawna score was 14 points

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Jane drinks 275 milliliters of juice from a 1 liter container. How much juice is left
    10·1 answer
  • If the expression below has a positive value, which inequality represents all possible values of x in the expression
    10·1 answer
  • -3x+7=6x-2 What would the variable be?
    8·1 answer
  • How to graph this? Please asap
    8·1 answer
  • A 12 pack of Dove Hand soap cost $8.84 what is the unit rate.
    11·1 answer
  • Suppose M is the midpoint of FG. Find the missing measure.<br><br><br><br> FM=12x−4, MG=5x+10
    10·2 answers
  • What is the y-intercept of the line given by the equation y equals two x minus nine?
    12·1 answer
  • . What part of an hour is your school lunch time?
    13·1 answer
  • About 4 out of every 5 people are right-handed. If there are 30 students in a class, how many would you expect to be right-hande
    14·1 answer
  • Let C be the event that a randomly chosen person went to college. Let J be the event that a randomly chosen person has a job. Id
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!