1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nexus9112 [7]
2 years ago
10

Mrs. Woods prepared bags of baked cookies. The graph shows the number of bags and the number of cookies she used.

Mathematics
1 answer:
larisa86 [58]2 years ago
3 0

Answer: 4 cookies per bag

Step-by-step explanation

You might be interested in
Solve for x<br><br> A. 9<br> B. 10<br> C. 42<br> D. 12
Cloud [144]

Answer:

Option D, 12

Step-by-step explanation:

4x-8=80/2

or, 4x-8=40

or, 4x=48

or, x=12

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
The product is???<br><br> It is multiplication.
loris [4]

Answer:

123.76

Step-by-step explanation:

-3.4(-5.2) = 17.68

17.68(7)

123.76

Not sure if its correct but hope it helps!

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Who got insta gramm because I need help with my assignments I’ll pay u
Ymorist [56]

Answer:

oki then

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Ace gained $ 176 by selling 32 meters cloth for $1496. Find his loss per meters she sold it for $1276​
nasty-shy [4]

Answer:xcvxvxcvxcvxcvc

Step-by-step explanation:

bcvbcvbcvb

5 0
3 years ago
III
WARRIOR [948]

Answer:

  • n = 115.6

Step-by-step explanation:

  • Number = 85
  • 136% of the number = n

<u>The proportion would be:</u>

  • 136%/100% = n/85
  • n = 85*1.36
  • n = 115.6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 3xy'+y=12x find general solution
    12·1 answer
  • What is the vertex of the graph of y = x2 + 4x?<br> (–2, –12)<br> (–2, –8)<br> (–2, –6)<br> (–2, –4)
    6·2 answers
  • In the picture PLEASE HELP
    14·1 answer
  • How many square feet of paper do you need to cover a cube with a side 10 in. long? Round your answer to two decimal places.
    14·2 answers
  • Spenser bought 12 honeycrisp apples for $15.99 from the store. How much did each apple cost?
    14·2 answers
  • How many flowers spaced 4in are needed to surround a circular garden with a 200 in radius use 3.14 for pie
    8·1 answer
  • Brandy needs 1/4 tsp of
    14·1 answer
  • I need help with this ​
    7·2 answers
  • Todd bought g boxes of granola bars. There are 12 granola bars in each box. Write an expression that shows how many granola bars
    11·2 answers
  • In each of the following equations, what is
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!