1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yuradex [85]
2 years ago
5

Four students rode they bikes too school, I need to know who rode the fastest based on the graphs

Mathematics
2 answers:
oksano4ka [1.4K]2 years ago
6 0

Answer:

Eddie

Step-by-step explanation:

bc he went wider technically

Mazyrski [523]2 years ago
5 0
Abby,
Because when you look at the side they are talking about miles and 8 miles is a lot
8 miles - 40-60 minutes.

I think my answer is right.
You might be interested in
There is a bag filled with 2 blue, 4 red and 3 green marbles.
Lyrx [107]

Answer:

.753

Step-by-step explanation:

Let Ps = probability both marbles are the same color.

Let Pd = probability both marbles are a different color.

Pd = 1 -Ps

Let Pb = probability both marbles are blue

Let Pr = probability both marbles are red.

Let Pg = probability both marbles are green

Pb= 2/9 * 1/9 = 2/81

Pr= 4/9 * 3/9 = 12/81

Pg=.3/9 * 2/9= 6/81

Ps = Pb + Pr +Pg= 20/81

Pd =1-Ps= 61/81 = .753

Is this correct?

7 0
2 years ago
These temperatures were recorded in International Falls, Minnesota, on four consecutive days: day 1: -10°F day 2: -13°F day 3: -
Gwar [14]

day 2 is your answer

5 0
3 years ago
A sno-cone machine priced at $139 is on sale for 20% off. The sales tax rate is 6.75%. What is the price of the sno-cone machine
valkas [14]

Answer:

About $118.70

Step-by-step explanation:

139 x .2 = 27.8

139 - 27.8 = 111.2

111.2 x .0675 = 7.5

111.2 + 7.5 = 118.7

118.7 = $118.70

3 0
3 years ago
Find the unit rate. A 6oz jar of jalapeños cost $2.34
Kazeer [188]

Answer:

1oz cost $0.39 which will be the unite rate

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Kurt has $20. He spends $8. What percent of his money did Kurt spend?
wlad13 [49]

Answer:

40% Hope I helped

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 60400239 in word form
    10·2 answers
  • What is 1/4 to the power of 4?
    5·1 answer
  • An apple has 6 j of energy. the apple sits on the counter 3m high. what is the mass of the apple
    14·2 answers
  • vickie wrote 2 check , one for $12.37 and the other for $45.05. She had $125.08 in her checking account before writing the check
    10·2 answers
  • Paige was counting her change. she counted six pennies and two times as many dimes as pennies. she also counted three nickels an
    8·1 answer
  • frank is 5 years younger than twice the age of his cousin Alonso. Frank is 17 years old. Which equation could be used to determi
    13·1 answer
  • Chantay made this square picture. She wants to glue yarn around the border to make a frame. How much yarn does she need?
    8·2 answers
  • The Serenity and the Mystic are sailboats. The Serenity and the Mystic start at the same point and travel away from each other i
    13·1 answer
  • Find the degree of the monomial.<br> -4a^4
    6·2 answers
  • Find the measure on z.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!