Answer:
=
Step-by-step explanation:
$6.39/3 bags = x dollars/1 bag
x dollars = $6.39/3 bags = $2.13 : 1 bag
Answer: 321 for #1 and 52 for #2
Step-by-step explanation: I divided and got 321 for #1 and 52 for #2.
Answer:
yes it is
Step-by-step explanation:
1.
18 units
10 units right and 8 units up.
2.
7 units
3 units right and 4 units down.
3.
8 units
1 units right and 7 units down
4.
8 units
5 units and 3 units down