1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paha777 [63]
2 years ago
9

Please help i’ll give brainliest

Mathematics
1 answer:
Sauron [17]2 years ago
6 0

Answer:

I believe the answer is D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help!!!!!!!!!!!
marishachu [46]

Answer:

23.4

Step-by-step explanation:

you use the equation for pythagorean theorem which is a^2+b^2=c^2 and plug in 12 and 18 into the a and b values to get 15^2+18^2=c^2 then you find the numbers squared so 225+324=c^2 add. 549=c^2 find square root. 23.4 rounded.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write the number with the same value as 28 tens
pantera1 [17]
The answer would be 280 because 28x10 is 280
8 0
2 years ago
John has 6/8 of pie left after a party. He bakes 1/6 times the pie. How many pie does he have now?
asambeis [7]
The answer is 0.125 of a pie left
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Prompt<br> Describe a simulation used to determine a game of darts.<br><br> Plzzzzz help???
UkoKoshka [18]

Answer:

Anonymous simulation would be used to determine a game of darts.

5 0
3 years ago
15 1/2 x 12 1/4 I NEED HELP QUICK
S_A_V [24]

Answer:

189.875

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 6(4.5y – 12) = 9 can someone help me anwser this please
    15·1 answer
  • The short sides of a rectangle are 2 inches. The long sides of the same rectangle are three less than a certain number of inches
    14·1 answer
  • Whats 126545 x 14569865 x 45645158 x 56453258?
    9·2 answers
  • If a 24 pack of cans is 2 for $9 what is the ratio of the number of cans to price
    14·2 answers
  • Chris buys 8 more Ninja Turtles than Star Wars action figures. The Ninja Turtles cost $7 each and the Star Wars cost $9 each. Wr
    14·1 answer
  • Drag each scenario to show whether the final result will be greater than the original value, less than the original value, or th
    6·1 answer
  • Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?
    6·1 answer
  • What type of units are used to describe volume?
    14·2 answers
  • The mean midday temperature recorded in June in a city in South California is 36ºC, and the standard deviation is 3ºC. The numbe
    11·2 answers
  • What is the value of the expression below? (7123? O A7 O B. 2 O c. O D. 14
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!