An artist is making a mosaic using glass
2 answers:
Answer:
200
the ratio is 1:2 i thought about how i could get a solution then i realized i could split the 600 in too three parts to match the ratios different aspects and walla i got 200
Answer:
200 red tiles
Step-by-step explanation:
basically just 600 divided by 3 equals 200
Hope this helps, i did this a few days ago lol
You might be interested in
Answer:
58 I think i'm wrong tho
Step-by-step explanation:
Answer:
x = 24
Step-by-step explanation:
1/6 x + 3 = 7
1/6 x = 4
x = 24
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb The spinach cost $5.95 per pound. Hope this helps you:)
Answer:
I think the brain is just there so people can select brainliest. But im not entirely sure
Step-by-step explanation: