Answer:
Step-by-step explanation:
Hello!
We know that 3 3/4 lb. of candy cost 20.25
We can divide these to get the cost of one pound
20.25/ 3 3/4 = 5.4
So 1 lb of candy cost $5.40
Hope this helps!
The answer is three. i think you know where three is located in a number line
SOLUTION
Given B is the midpoint of AC ABBC 1 and C is the midpoint of BD BCCD2 ie on adding 1 and 2 ART We get ABBCBCCD hence ABCD hence proved
Simply divide 15.7 by 6.28 to get 2.5 :) easy peasy pumpkin pie