1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
harina [27]
3 years ago
10

Please help me with this question

Mathematics
2 answers:
BartSMP [9]3 years ago
5 0
It’s the first one plug it in
spin [16.1K]3 years ago
3 0

Answer: the first option, 2(x-3)=22

Step-by-step explanation: 14-3=11    11x2=22

You might be interested in
Avary wanted to buy a gold necklace that cost $578. She pain an initial amount of $128 and agreed to pay the rest in monthly ins
serg [7]

Answer:

75 each month

Step-by-step explanation:

578-128=450

450/6=75

7 0
2 years ago
FIRST TO ANSWER GETS A BRAINLEIST
Mama L [17]

Answer:No

Step-by-step explanation:

They come out to different answers

5 0
2 years ago
|x+8| =−3<br> plz help!! show steps and stuuf
Mashcka [7]

Answer:

No solution

Step-by-step explanation:

since it equals a negative 3 in the original equation it cannot be solved

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
2/3 times 1/2 =<br> IN SIMPLEST FORM <br> I GIIVE BRAINY
Zinaida [17]

Answer:

1/3!

Step-by-step explanation:

Look us Cymath on g0ogle, its a calculator that shows its work!

8 0
2 years ago
Help- and also show the work please-
svetlana [45]

A fraction is a way to describe a part of a whole.  The correct option is C.

<h3>What is a Fraction?</h3>

A fraction is a way to describe a part of a whole. such as the fraction ¼ can be described as 0.25.

A proper fraction is a fraction whose numerator is smaller than the denominator. When a proper fraction is raised to a positive exponent greater than 1, then the product decreases but does not reach 0.

Hence, the correct option is C.

Learn more about Fraction:

brainly.com/question/1301963

#SPJ1

8 0
1 year ago
Other questions:
  • A customer buys four products priced at $18, $22, $35 and $40 from the same store. The customer returns the most expensive produ
    15·2 answers
  • Number 7 please help.
    12·2 answers
  • Unit rate for $5.40 for 24 cans
    15·2 answers
  • Find the slope of the line that goes through (-1,2) and (-1,9)
    6·1 answer
  • The frequency distribution shows the number of registered motor vehicles for a random sample of 200 California households.
    6·1 answer
  • Can 10/5 be a whole number ?
    6·2 answers
  • Help me and I’ll show u my dump truck
    10·1 answer
  • Rewrite using a single positive exponent
    5·1 answer
  • Help me i need the answer
    14·1 answer
  • Gabriella and her children went into a restaurant where they sell hotdogs for $4 each and tacos for $2 each. Gabriella has $30 t
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!