Answer:
C. x < 40
Step-by-step explanation:
x/5 - 3 < 5
x/5 -3 + 3 < 5 + 3
x/5 < 8
(5/1) x/5 < 8 (5/1)
x < 40
Answer:
$32/10 = $3.2/cookie
Step-by-step explanation:
-38 due to the fact the lower the number, the colder it is.
Answer:
The answer is 295.
Step-by-step explanation:
If you divided each volume by the number of the jelly beans, it is 2.5
Hope it helped you!