Miguel made $286 for 13 hours of work.
2 answers:
Answer:
Step-by-step explanation:
The key here is to find out how much he makes per hour. We can find that out using the info given.
286 = 13x so
x = 22 dollars per hour. For 7 hours of work then,
7(22) = $154
The person above is absolutely right and I agree with it! You could also find the unit rate this way: Find the unit rate of dollars per hour: 286 ÷ 13 = 22 So the unit rate is $22 per hour of work Either way, the answer is right Hope this helps!
You might be interested in
Answer:
55°
Step-by-step explanation:
35°+ 90° + ? =180°
? = 180° - 125°
= 55°
Answer:
nothing there
Step-by-step explanation:
help with what
I think that the correct answer is D. SAS But I’m no sure tho Hope you get it right
Answer:
510 skittles left in the machine
Step-by-step explanation:
7 skittles x 20 quaters = 140 skittles taken out
650 - 140 = 510
4/6 is the answers Hope you get the answer right