1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gemiola [76]
2 years ago
12

How is Input different from Output ? ( List at least 2 examples for Input and at least 2 for Output)

Mathematics
1 answer:
emmainna [20.7K]2 years ago
3 0

Answer:

Input is the number you feed into the expression , and the output is what you get when the calculations are finished

You might be interested in
Write a how many units in 1 group word Problem for 4 divided by 2/3
Nastasia [14]

       

\displaystyle\bf\\4:\frac{2}{3}=4\times\frac{3}{2}=\frac{4\times3}{2}=2\times3=6



4 0
3 years ago
At a used bookstore, Cindy bought 2 paperback books for $1.75 and some children's books for $0.75 each,
ozzi
C. 5 bc u jus gotta add it on the calculator
5 0
3 years ago
4 bracelets on Thursday and 3 on Friday she uses 5/6 yard for each bracelet
qwelly [4]

Answer:

35/6 yards

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Twenty-one and six hundred five thousandths in expanded form
Schach [20]

Answer:

626,140

or

600,000+20,000+6,000+100+40

Step-by-step explanation:

Hopefully this helped, if not HMU and I will get you a better answer.

<em>-Have a great day!</em>

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Katelyn bought 81 socks in 9 different colors. She bought the same amount of
horrorfan [7]

Answer:9

Step-by-step explanation:81 divided by 9=9

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the answer to 16*40?
    11·2 answers
  • Help with math please.
    5·2 answers
  • Find the length of the missing side. The triangle is not drawn to scale.
    14·1 answer
  • Select the best answer for the question. 5. Take a look at the figure. What are the coordinates of the point labeled A in the gr
    6·1 answer
  • Can someone help me please?
    10·1 answer
  • Solve |-3| 3 -3 -1 9
    12·1 answer
  • Simplify 8+7/8x−1−1/2x.
    14·1 answer
  • Please help ASAP! thank you
    5·1 answer
  • If 4 candies cost 25 cents, how much does it cost t buy 20 candies?
    14·2 answers
  • Please answer this question. *PLEASE*
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!