1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tpy6a [65]
2 years ago
13

Go listen to 1k phew (you'll thank me later)

Mathematics
2 answers:
muminat2 years ago
7 0

Stan Loona, you'll thank me later.

Nadusha1986 [10]2 years ago
4 0

Answer:

okay I will thanks for the recommendation

You might be interested in
Determine the type of triangle that is drawn below.
LuckyWell [14K]

Answer:

Isosoles <em>triangleddndnndnendndne</em>

5 0
3 years ago
400 lbs = ? Tons and 38,600 mg = ? dekagrams
garik1379 [7]
400 lbs = 0.2 tons

38,600 mg = 3.86 dekagrams

Hope it helps!
3 0
2 years ago
Manuel pays $ 500 per year fees to his homeowner's association. Next year, the association is increasing its fee by 5%
tigry1 [53]

Answer:

525

5 percent of 500 is 25

25 + 500=525

5 0
3 years ago
Y = -2x + 2 y = 5x + 9​
WITCHER [35]
X=-1 y=4 hope it helps
8 0
2 years ago
A news service conducted a survey of 1026 adults ages 18 years or older in a certain​ country, August 31minus−September ​2, 2015
Musya8 [376]

Answer:

B. To determine the percent of adults in the country who believe the federal government wastes 51 cents or more of every dollar.

Step-by-step explanation:

Given that:

sample size = 1026

sample proportion = 0.36

Margin of error = 55% = 0.55

Confidence interval level = 99%

The purpose of this question is to determine the research objective:

The research objectives indicate the intention of the study, the objectives,\ or the main idea. This main idea arises from a need (the research problem) and refined into specific questions (i.e. the research questions). From, the given information, the research objective is to determine the percent of adults in the country who believe the federal government wastes 51 cents or more of every dollar.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • While still in the hospital, the doctor writes an order for an antibiotic at 400mg / kg/day. You are nervous now because the nur
    11·1 answer
  • Gas prices have really decreased in the past month. At the beginning of March I paid $2.15 per gallon. I just recently filled my
    12·1 answer
  • Selena played 32 games of chess. If she won x games, which expression represents her losses?
    15·2 answers
  • Lena's Coffee Shop makes a blend that is a mixture of two types of coffee. Type A coffee costs Lena $4.30 per pound, and type B
    12·1 answer
  • Clare has $175 in her bank account. She buys a bike for $200. What is Clare's account balance now?
    8·1 answer
  • Franklin had $277 to spend on nine. After buying them , he had $16 left. How much did each book cost
    15·1 answer
  • What is the area of the rectangle?<br> 2 feet<br> 6 feet<br> square feet
    11·1 answer
  • Determine the value of y for y=x-6
    12·1 answer
  • Which expression is equivalent to 6/12 divided by 2/3
    8·1 answer
  • Francesca tried to evaluate an expression. Here is her work: 3(5)2–18÷3 = 3(25)–18÷3 = 75–18÷3 = 57÷3 = 19 Is Francesca's work c
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!