Producer,The producer is the one who manages everything in the big picture.
A :
2.88/48 = $0.06 per ounce
B :
3.52/64= $0.055 per ounce
can be rounded to $0.06
C :
the container of 64 ounces for 3.52
or both are the same
Answer:
(0.755, 0.845)
Step-by-step explanation:
I got it right, on the test so trust me!
Here are the basic steps to follow to simplify an algebraic expression:<span>remove parentheses by multiplying factors.
use exponent rules to remove parentheses in terms with exponents.
combine like terms by adding coefficients.
<span>combine the constants.</span></span>
Answer:
post a clear picture plizz we will help it is blank
Step-by-step explanation: