1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ahat [919]
2 years ago
8

2x - 6 = 3x + 1 -x - 7

Mathematics
1 answer:
KiRa [710]2 years ago
6 0

Answer:

infinitely many solutions

Step-by-step explanation:

Simplify 3x + 1 - x - 7 and you'd get 2x-6 = 2x-6

Since that statment is true, it's infinitely many solutions

You might be interested in
Pwhat are the funchins of a cell mebrain plz i need help thx
Illusion [34]
The cell membrane<span> is selectively permeable to ions and organic molecules and controls the movement of substances in and out of </span>cells. The basic function<span> of the </span>cell membrane<span> is to protect the </span>cell<span> from its surroundings.</span>
4 0
3 years ago
Heeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllllllpppppppppppppppppppppp
Ira Lisetskai [31]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Write and solve an equation.
erik [133]
49.57(total amount paid) -2.5 (del fee) = 47.07
47.07/3= 15.69 is the price of each
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP ILL GIVE BRAINLIEST QUICKK
ehidna [41]

Answer:

The second one

Step-by-step explanation:

Your one is the correct

8 0
3 years ago
Five cakes cost £2.50 how much do seven cakes cost
leonid [27]
To get the answer. you have to find the unit rate.
To find the unit rate, divide 2.50 by 5 which is 0.5 or 50 cents.
(You can check to see if you did this right by multiplying, so .5x5=2.5)
Then you multiply .5 by 7 which is 3.5, or $3.50.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Confused, thanks.
    15·1 answer
  • What is the commission of 1,250 with a commission rate of 5%?
    7·1 answer
  • gina rented a moon walk for 5 hours at total cost of $230. lori rented the same moon walk for 2 hours at a total cost of $125. t
    12·1 answer
  • Which statement is true regarding the graphed functions?
    13·1 answer
  • There are 25 desks in Mr. Miller’s class. There are 36 desks in Mrs. Fernandez’s class. The desks in each classroom are arranged
    15·1 answer
  • An apartment rents for 725 a month plus a security deposit. The total cost for the apartment is 9300 for the first year. Write a
    10·1 answer
  • A shelf is built on a wall, as shown below. What is the value of x?
    11·1 answer
  • A cylindrical water tower has a base radius of 9 ft and a height of 11 ft. How many gallons of paint would it take to paint the
    10·1 answer
  • G(-4)<br> if g(x)=x^2 - 4x
    8·1 answer
  • Which expression is an equivalent expression for 2(6y – 4)?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!