1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AVprozaik [17]
3 years ago
9

Lol can someone help asap i need this done for a quiz, i’ll give brainliest.

Mathematics
1 answer:
maksim [4K]3 years ago
7 0

Answer:

8.06

Step-by-step explanation:

\sqrt{4^{2}+7^{2}  }

You might be interested in
Wes is pouring some ketchup for his potato wedges. Is it reasonable to say that Wes will use 2 fluid ounces?
Step2247 [10]
Yes, 2 ounces is reasonable
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A truck can travel 80 miles in the same time that ot takes a car to travel 90 miles. If the truck’s rate is 5 miles per hour slo
SIZIF [17.4K]
The truck was going 40 miles per hour

The amount of time was 2 hours:
(90-80: 10)(10/2=5)

80 divided by two is 40


The car was going 45 miles per hour


(90-80:10)(10/2=5)

90 divided by two is 45


Hopefully you find this helpful
3 0
3 years ago
7th grade math help me plzzzz
Montano1993 [528]
A. 6 + 6 = 12
b. 7 + 8 = 15
c. 0 + 0 = 0
d. 5 + -5 = -10
4 0
3 years ago
Monica has $4.75 on her
Aleksandr [31]

Answer:

6

4.75÷.75=6

3.25÷.50=6

6 0
3 years ago
Phoebe is concerned that it the error is not fixed, her pay increase wll be less in future
SSSSS [86.1K]

The difference in the pay rate of Phoebe in 5 years will be $11850

<h3>How to calculate the pay? </h3>

Your information is incomplete. Therefore, an overview will be given. Let's assume that the pay rate is $20000. When there is a 5% increase, the new pay rate will be:

= $20000 + (5% × $20000)

= $20000 + $1000

= $21000

When there is $0.75 increase per hour, the new pay rate on 5 years will be:

= (0.75 × 43800)

= $32850

The difference will be:

= $32850 - $21000

= $11850

Learn more about pay on:

brainly.com/question/13592880

#SPJ1

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Answere Number 6,7,8,9,10,11,12 PLEASE help :)
    9·2 answers
  • Find the equation of the line that is perpendicular to 3x + 2y = -2 and goes through the point (6,2)
    9·1 answer
  • Can some one help me with this please
    9·1 answer
  • What is a drawing that uses a scale to make an object proportionally smaller or lager than the real object.
    7·1 answer
  • 5k + (-7) = 13 what does k =
    9·2 answers
  • The students at Walden Middle School are selling tins of popcorn to raise money for new uniforms. They sold 42 tins in the first
    10·2 answers
  • Lofi hip hop chatroom
    15·3 answers
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
    11·2 answers
  • While unpacking a box of canned vegetables, you notice that 3 out of 30 cans are dented. Select all the ways you can write “3 ou
    5·1 answer
  • Mr. Strand mowed 2/5 of his lawn. His son mowed 1/4 of it. Who mowed most of the lawn? How much of the lawn still needs to be mo
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!