1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Annette [7]
3 years ago
12

PLEASE HELP 100 points + b.

Mathematics
2 answers:
VLD [36.1K]3 years ago
8 0

Road trippin' with my two favorite allies

Fully loaded we got snacks and supplies

It's time to leave this town, it's time to steal away

Let's go get lost anywhere in the U.S.A.

Let's go get lost, let's go get lost...

Blue you sit so pretty west of the one

Sparkle light with yellow icing just a mirror for the sun

Just a mirror for the sun

Just a mirror for the sun

These smiling eyes are just a mirror for...

So much has come before those battles lost and won

This life is shining more forever in the sun

Now let us check our heads and let us check the surf

Staying high and dry's more trouble than it's worth in the sun

Just a mirror for the sun

Just a mirror for the sun

These Smiling eyes are just a mirror for...

In Big Sur we take some time to linger on

We three…

slamgirl [31]3 years ago
7 0

.Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Solve: 9x - 3 = 729
Ivahew [28]

Answer:

its . 6

Step-by-step explanation:

e2020

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
I really need help with #15
Amiraneli [1.4K]
It is a 25% increase.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
28.4.2 Test (CST): Transformations, Congruence, and Similarities, Part 2
frez [133]

Answer:

R'(2,4)

Step-by-step explanation:

When doing translations you subtract or add within the coordinates like a normal problem.

If it helps you, write it as seperate equations like:

1-1 and 5-1

Hope that helps ✓

8 0
1 year ago
HELP PLZ RN&lt;3<br> which graph displays a rate of change of 2.5?
Ilya [14]

Answer:

The second graph.

Step-by-step explanation:

The first graph has a negative slope, so that can't be the right answer.

The last graph isn't steep enough to show a rate of 2.5.

This leaves us with the middle graph which is correct.

3 0
3 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins
bija089 [108]
1.49/6 = 0.248 per oz
3.59/13 = 0.276 per oz

lowest price is A. 6 oz for 1.49
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Federica used 13.4 gallons of gasoline to drive 448.9 miles. what was the average number og miles she drove per gallon of gasoli
    12·2 answers
  • PLEASE HELP!! <br><br> Evaluate f(-7).<br><br> f(x) = 3x2
    15·1 answer
  • Randy filled out a deposit slip today. He deposited two checks for $123.17 and $34.68 and took out $50 in cash.
    7·2 answers
  • A dieter is allowed to eat up to a pound of protein each day in the form of chicken and fish. One ounce of fish is equal to 100
    6·1 answer
  • What is the value of the expression below when w = 3. 4w^2 - 7w - 8
    14·1 answer
  • the french club is sponsoring a bake sale. if their goal is to raise at least $135, how many pastries must they sell at $3.00 ea
    11·2 answers
  • Each letter reprsents a question math question need an answer ASAP
    7·1 answer
  • PLEASSSSEE HURRRRY HELLPP
    12·1 answer
  • Least common multiple of 35 and 70
    5·2 answers
  • Table: Is it a function? (yes/no) Why or why not?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!