1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
HACTEHA [7]
3 years ago
6

Mary made $176 for 11 hours of work at the same rate, how much would she make for 8 hours of work?

Mathematics
2 answers:
defon3 years ago
7 0
$128

We have the rate “$176 for 11 hours of work”
Find the unit rate of dollars per hour by:
Divide 176 ÷ 11 = 16
UNIT RATE: $16 per hour

Now find how much dollars for 8 hours by:
Multiply 16 • 8 = 128

FINAL ANSWER:Mary would earn $128 for 8 hours of work

BRAINLIEST?
Have a nice day!
-SpaceMarsh :D
SOVA2 [1]3 years ago
5 0
74 Mary stuff I don’t know I just need to ask mine sorry
You might be interested in
Emma buys 3 2/3 yards of blue fabric and some yellow yellow fabric at the store she buys a total of 5 1/3 yards of fabric the eq
UkoKoshka [18]

Answer:

yellow fabric 5/3 yards

Step-by-step explanation:

convert the mixed numbers into improper fractions:

3 2/3 =   11/3                 5 1/3=16/3

16/3 - 11/3 = 5/3

3 0
3 years ago
if a cat would dance for 412 hours without getting tired how many hours can a total of 7 cats dance for
koban [17]
58.8 I divided 412/7 and it gave me a decimal and random numbers :(
6 0
3 years ago
Find the values of the sine, cosine, and tangent for ZA.
kompoz [17]

Answer:

7x4=28 there

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Please help answer!!!! <br> will try and give brainliest if i can.<br> need all four answers!
Ivahew [28]

Answer:

a is option c

b is 17.5

c is 9

Step-by-step explanation:

I do not know if all of these are right

6 0
3 years ago
Solve: 3^x-1=g^x-2<br><br> 2<br> 1<br> -3<br> -5
Leno4ka [110]
I think it would be 2
7 0
3 years ago
Other questions:
  • What 3 numbers multiply to get 63?
    15·2 answers
  • A pair of sneakers costs 400 Rand on a 25% discount sale? What was the original price of the sneakers before the discount.
    8·2 answers
  • When you divide 4 by 7,the quotient is a?
    6·1 answer
  • The formula for the future value V (in dollars) of an investment earning simple interest is V=p+prt, where p (in dollars) is the
    7·1 answer
  • . A recipe calls for 3 teaspoons of salt for every 5 cups of flour. If you wanted to make a larger batch with 15 cups of flour,
    10·1 answer
  • Which of the following would be considered the most conservative alpha level?
    11·1 answer
  • 2x 1/2 x3 2/3 im goin to be need a lot of helpppp
    13·2 answers
  • What is 3/4 + 1/8 sorry i didnt know this im really needing help with this anwser
    13·2 answers
  • NEED HELP ASAP (ILL GIVE BRAINLIST)
    9·2 answers
  • Number 4 please and thank you
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!