1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rzqust [24]
3 years ago
13

Help please No links And with explanation please!

Mathematics
1 answer:
victus00 [196]3 years ago
4 0
First: -8 second:17
You might be interested in
13(x - 3)=39 what is answer
artcher [175]
X = 6 after distributing then adding 39 to both sides and then divide by 13

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is the best estimate of 11
vekshin1

Answer:

4 would be the answer hopefully

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Gus purchases 18 apples and 45 pears for his friends. He wants to put the same amount of fruit in each bag. How many bags of fru
Anestetic [448]
Add apples to pears, getting 63, then find the square root which should be 7.937
4 0
3 years ago
What is the x intercepts of the mid point f(x)=(x-2)(x-4)
BigorU [14]
F(x)= -2x+6 i think so
6 0
4 years ago
Please try to help ASAP, thanks so much!!
ehidna [41]
kids surf the internet for 35-60 minutes per day, the average is 52
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A television and a DVD player cost a total of 1296. The cost of the television is two times the cost of the DVD player. find the
    14·1 answer
  • HOW DO U DO THIS????
    10·1 answer
  • Simplify 3 11/5 divided by 3 -9/5
    5·1 answer
  • Name three rational numbers that’s are between 7 and 8?
    6·2 answers
  • If your momma's mass is 405.45 lbs and the elevator holds up to 4,505 lbs how many mommas can you fit in the elevator?
    15·2 answers
  • 3/p - 13 = -25 A.–45<br><br> B.–32<br><br> C.101 1\3<br><br> D.–27
    5·1 answer
  • Kareem cannot decide which of two washing machines to buy. The selling price of each is ​$650. The first is marked down by ​40%.
    5·1 answer
  • Mario builds a triangular table- help!!
    11·1 answer
  • A 9-pound bag of cement costs $4.95. What is the unit price?
    5·2 answers
  • BRAINLIST!!!!!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!