The dependent variable would be b (affected by the change of n) and the independent variable would be n (affects b). The equation would be
b = 12n.
Answer:
The answer is 7(x + 25)
Step-by-step explanation:
The question states 25 push-ups plus x amount of push-ups per day. To find how many push-ups per week, we multiply how many push-ups per day by 7 (a week).
Answer:
The unit rate is about $12per fluid ounce
Answer:
8.65957446809
Step-by-step explanation:
8.7
.83
25 bus riding sophomores / 30 sophomores