1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
grandymaker [24]
3 years ago
8

Help pls i will make u the brainiest

Mathematics
2 answers:
Butoxors [25]3 years ago
5 0

Answer:

I dont like kanacatamy

Step-by-step explanation:

but 17,000. 7,000. 200

Masja [62]3 years ago
4 0
First one is 20,000, second is 17,000, and third is 17,200



hope this helps! :D
You might be interested in
Can someone help me please?
11111nata11111 [884]
C) 3 ounces

4 × 5 3/4 = 23

the total weight of the snack mix before the cheese puffs were added was 20 ounces. so 23 - 20 = 3 ounces.
3 0
2 years ago
Find the perimeter of the figure shown above. a. 18 yds c. 20 yds b. 10 yds d. 24 yds Please select the best answer from the cho
ycow [4]
<h3>Answer: 24 yards, choice D</h3>

There are 4 sides to this figure (trapezoid). The left slanted side and the right most vertical side, combined with the top and bottom horizontal sides, will get us the perimeter.

left slanted side = 5 yards

right most vertical side = 4 yards (see note below)

bottom side = 9 yards

top side = 6 yards

Add up the four sides mentioned: 5+4+9+6 = 9+15 = 24

note: the rectangle has opposite sides that are the same length. While the right most side isn't labeled, it is the same length as the left side of the rectangle, so both are 4 yards long.

Another thing I should probably mention is that we do not add in the interior 4 yard side. The perimeter is only the outer or exterior sides we care about. Think of it like we're trying to fence around some property lot and we don't want to subdivide the property up. Finding the perimeter will help us find the amount of fencing needed to surround the property.

4 0
3 years ago
Find the unit rate if you got paid $104 for 8 hours of work
Trava [24]
He is wrong because he didnt fully simplify the answer, and the answer is $13 per hour
4 0
2 years ago
Find the derivative of f(x) = negative 10 divided by x at x = -12.
creativ13 [48]

I hope this helps you

5 0
3 years ago
Polygon ABCD will be dilated by a scale factor of 2.2 with the origin as the center of dilation, resulting in the image A′B′C′D′
Citrus2011 [14]

m = undefined, C′D′ = 13.2 units

4 0
2 years ago
Other questions:
  • What trig ratio uses hypotenuse and adjacent
    8·1 answer
  • 60 POINTS
    12·1 answer
  • A. Given the equation 2(3x − 4) = 5x + 6, solve for the variable
    5·2 answers
  • Kayla notices that she can buy snacks and candy in bulk at the grocery store. The snacks she wants to buy weigh 1 kilogram. Writ
    13·2 answers
  • Help me please I really need it
    6·1 answer
  • A sample of 260 students enrolled at a university were asked what they intended to do after graduation. The results are shown be
    5·1 answer
  • Find (fxg)(a)?thanks !!
    15·1 answer
  • EQUATIONS AND INEC
    6·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP<br> Find the missing side lengths.
    14·1 answer
  • EASY MATH QUESTION pls help asap
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!