1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ghella [55]
3 years ago
5

ANSWER ASAP PLEASE .

Mathematics
1 answer:
ankoles [38]3 years ago
8 0

Answer:

a,d,e and f.

Step-by-step explanation:

hope this helps!

please mark me as brainliest. Thanks!

You might be interested in
When two lines intersect to form two angles, what conjecture can you make about the pairs of angles that are next to each other?
gayaneshka [121]
The pair of angles are adjacent angles and supplementary and their measure =180
7 0
3 years ago
A piece of fabric costs $5.29 a yard which is estimated cost of 16.3 yards of fabric
Cloud [144]

Answer:

your estimate would be $86.22

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
it takes 4 cups of suger to bake a cake and 2 cups of suger to make a tray of cookies. Mary has a total of 15 cups of sugar to b
Stolb23 [73]
She can make two cakes and 3 trays of cookies 
7 0
3 years ago
PLS HELP WITH THIS QUESTION
alexandr1967 [171]
ANSWER: y=6
straight lines are 180° and all the angles in a triangle add up to 180°
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A blindfolded contestant makes a random selection from a bag
Genrish500 [490]
I’m also stuck on this question
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help. Question in photo
    9·1 answer
  • Someone please help me with this
    14·2 answers
  • Which of the following ratios are equivalent to 20%?
    14·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7B2%7D%5E%7Bx%7D%20%20-%203%28%20%7B2%7D%28%5E%7Bx%7D%20%20%2B%20%20%5Cfrac%7B1%7D%7B2%7D%
    14·1 answer
  • Four ponds of banana cost $6 what is the cost per pound of bananas
    12·2 answers
  • given a right triangle with a leg of 8 m and a hypotenuse of 12m and determine the length of the other leg in a simplest radical
    15·1 answer
  • Mike will roll two number cubes labeled 1 through 6. After each roll, he adds the two numbers showing and records the result. He
    12·1 answer
  • kevin uses a coupon for 75% off one item. he only pays $3.00 for a train set. how much money was the train set originally?
    12·1 answer
  • the total attendance at a concert in a theater hall was 1500, of this total 400 were children,850 were women , and the remaining
    10·1 answer
  • A man made a loss of 15% by selling an article for $595. Find the cost price of the article​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!