ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework
1 answer:
Answer:
$20
Step-by-step explanation:
Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:
16X1.25=20
So he got $20
I hope this helps!
You might be interested in
[2<span>] </span>x<span>. </span><span>437 is the answer
</span>
G) X=4
H) X=2
I) X=-3
J) X=2
You found $5, so it's positive. You don't put anything in the negative, because you aren't losing anything.
Answer: Greater than
Step-by-step explanation: 0.012 is 12 hundreths
0.12 is 12 tenths