1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dlinn [17]
3 years ago
14

4+9=−2−3 What is the solution to the equation above?

Mathematics
1 answer:
mr_godi [17]3 years ago
3 0

Answer:

13= -1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
(3x²+4x-1) + (-2x²-3x+2)
Vedmedyk [2.9K]

Answer:

(3x²+4x-1) + (-2x²-3x+2)

3x²+4x-1 -2x²-3x+2

3x²-2x²+4x-3x-1+2

x²+x+1

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 2-1 + 5* 4 + 11
kozerog [31]

Answer:32

Step-by-step explanation:firs we multiply 5*4 =20 .then we subtract 2-1=1 add those numbers 20+1=21 and then add 11 which equals 32

4 0
3 years ago
Rachel earned \$34$34dollar sign, 34 in 444 hours at her job today. She wants to know how much she could earn (e)(e)left parenth
Flura [38]

Answer:

She will earn $85 in 10 hours.

Step-by-step explanation:

If Rachel earned $34 for 4 hours of work, we must divide the amount earned by the number of hours worked in order to find out her hourly rate and then multiply it by 10 to determine how much she would earn if she worked 10 hours.

e = \frac{34}{4}*10\\e=85

She will earn $85 in 10 hours.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will give brainliest
Sedaia [141]

Answer:

I think its A.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Determine the value of the expression.
lutik1710 [3]

It's like simple math but the sign of the answer would be the opposite.

|−19−(−14)|

|−19 + 14|

|- 5|

|- 5| = 5

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The following data show the different types of pet food stores in the area carry.
    13·1 answer
  • 04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of cho
    13·2 answers
  • What is the solution to 6x + 4 equals 3x - 17
    9·2 answers
  • What is the LCD of 1/4a and 5/6a ? 12a 24a^2 12a^2 24a
    15·2 answers
  • Please answer this correctly
    15·1 answer
  • The picture shows how adding heat or taking heat away causes matter to change state.
    15·1 answer
  • The graph shows the relationship between the total amount of money that Carly will have left, y, if she buys x packs of baseball
    13·2 answers
  • 21,28,35 determine whether the triangle is acute, right,obtuse, or not a triangle.
    11·1 answer
  • Can someone help me understand Slope-Intercept Form for algebra please???
    12·1 answer
  • QUICK PLEASE. A person invest $2000 at 4.5% simple interest for two years. make sure to show all your work.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!