Answer:
$3.72
Step-by-step explanation:
Divide $2.79 by 3
$0.93 is the price of one orange
$0.93 times 4 is $3.72
Hope this helps!
X=12
This is because you subtract 6 from both sides to get the x isolated.
So x=18-6
x=12 :)
Answer:
532.8
Step-by-step explanation:
The answers are as follows:
x ≥ 15
y ≥ 6
x + y ≤ 30
10x + 8y ≥ 250
Thank you for posting your question. I hope you found what you were after. Please feel free to ask me more.
<span> </span>
The answer is A! hope this helps! please brainliest!