Answer: its 1/4 per minute i took the test
Step-by-step explanation:
Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Step-by-step explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
The answer is 2.34 x 10-11 g
Answer:
100 is inital value of that decrease
Are these true and false? I think it's true for both