To solve this, you divide the price by the amount of ounces, and find the one which results in the smallest number. That was B, $4.29 for 12 ounces.
Answer:
-1y or -y
Step-by-step explanation:
8-9 =-1
substtute for y and there ya go
Answer:
no it is not
Step-by-step explanation:
-5, and 7