Answer:
<h2>2.3 pound costs 45 cents</h2>
Step-by-step explanation:
That point on the graph shows it. $0.45 for the cost, 2.3 for the pounds.
I'm always happy to help :)
Go to mathpapa.com for your answer
Answer:


Step-by-step explanation:
Let
x ---> the number
we know that
The algebraic expression is equal to multiply the number by 4, add 5 and equal 8
so

Solve for x
subtract 5 both sides

Divide by 4 both sides

Answer: is this 8th grade math or high school or college because i am in 8th grade
Step-by-step explanation: