1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GuDViN [60]
3 years ago
12

An investor has an account with stock from two different companies. Last year, her stock in Company A was worth $5750 and her st

ock in Company B was worth $1200. The stock in Company A has decreased 16% since last year and the stock in Company B has decreased 2%. What was the total percentage decrease in the investor's stock account?
Mathematics
1 answer:
V125BC [204]3 years ago
8 0

Answer:13.6%

Step-by-step explanation: I got the same problem and pressed give up.

You might be interested in
What is the circumference of a circle with diameter 24 m
marshall27 [118]

Answer:

24\pi

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What factor is paired with 5 to give 45
Elena L [17]
9 9x5=45

5,10,15,20,25,30,35,40,45
                 9
7 0
3 years ago
Please help. Geometry!
raketka [301]

Answer:

21.5

Step-by-step explanation:

→_→

It did not say if if it was a acute triangle or a obtuse triangle

5 0
3 years ago
Rewrite 10(a - b + 4) using the distributive property.
Rom4ik [11]

Answer:

10

7 0
2 years ago
Rewrite 4x-3y=-6 in the form<br> y=mx+b<br> im required to show work
lions [1.4K]

Answer:

x= 3 /4 y+ −3 /2

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following polygons has nine lines of symmetry?
    11·2 answers
  • If the system below were written as a matrix equation, by which matrix could you multiply both sides to obtain a solution?
    8·1 answer
  • C represents the commission on her sales.
    6·1 answer
  • Ty! I’ll award brainliest answerrrrrr
    9·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated socks costs $23.37. What is the unit price of the pairs of socks?
    8·1 answer
  • Can y’all help please
    8·1 answer
  • Sorry lol i have a test and i forgot i had class so i overslept and uh
    10·1 answer
  • Solve for n.<br> n<br> 2–1 &lt; 3
    7·2 answers
  • The cost C in dollars of manufacturing x bicycles at Holladay's Production Plant is given by the function.
    13·1 answer
  • 4) 2 2/3 yards feet * O 8 feet O 6 feet O 2 feet O 7 feet​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!