Answer: 67 love!
Step-by-step explanation: look at the picture below love!
Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
Katelan has 9 friends as guests for a costume party. Katelan is elaborating carnival masks for them. So far , she has made 7 masks. How much more masks is Katelan left to do?
Answer: Katelan has 2 masks left to do . Because 7 (plus) 2 is 9.
Answer:
0
Step-by-step explanation:
x and x are same terms.
Answer:
-a^2 - a + 12
Step-by-step explanation:
You only need to find the products of the first and last terms to determine the correct answer:
(-a)(a) = -a^2
(3)(4) = 12
You're looking for an expression with -1 as the leading coefficient and +12 as the constant. There is only one choice like that:
-a^2 - a + 12