1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
faust18 [17]
2 years ago
11

Help please uh thanks

Mathematics
2 answers:
Triss [41]2 years ago
6 0
12•1
13•6
12/78 divide both numbers by 6 to simplify
Answer- 2/13
dusya [7]2 years ago
5 0
2/13 Is the answer to this question :)

You might be interested in
Start at 5 3/4 subtract 3/8
Lady_Fox [76]
You change the fraction so that they will have the same denominator. This makes it 5 6/8 minus 3/8. The answer is 5 3/8
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
nikklg [1K]
The unit price is $1.23 (I think!!)
6 0
3 years ago
Solve for x<br> 9x= 1/2(20x-8)
LenKa [72]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

9x=10x-4

x=4

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Three more than the product of two and a number x
Nonamiya [84]

2x+3

You are taking two times a number, which is defined as x. That is equivalent to 2x. Then, you are adding three more to that product.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of twice a number and 6
Allushta [10]

Answer:

The answer to your question is 4

The sum of twice a number and 6 is 4.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • It takes 7 moles 7 minutes to dig 7 holes. How long will it take for 8 moles to dig 8 holes.
    13·1 answer
  • PLZ HELP ME BY TONIGHT AT 12:30 ITS DUEEE <br><br> ps/ plz answer ALLL the questions
    11·1 answer
  • Number 7 please help.
    12·2 answers
  • The product of two Even numbers
    9·1 answer
  • What is 4x^3 • 5x^4y^2 expanded
    10·1 answer
  • Aidan is saving money to buy a new computer . He made a scatter plot and a linear model for the amount of money he has saved ove
    11·2 answers
  • Hello, im not sure where my teacher got 180 out of this scatter plot
    11·2 answers
  • Josh wants to buy 15 pounds of shrimp and 10 pounds of crawdads. He has 4 buckets that can each hold 6 pounds. How many pounds o
    14·2 answers
  • I need to no the answer to this
    9·1 answer
  • 12 pounds of rock costs $35.40, How many pounds of rock could you get for $44.25?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!