Answer:
fat bit
fat old ugly
Step-by-step explanation:
Answer:
<h2>10n - 3p - 12</h2>
Step-by-step explanation:

Answer:
Juan went to Walmart to buy notebooks and
highlighters for his classes. Notebooks cost $3
while highlighters cost $4. Juan bought 12 items
and he spent a total of $42. Write a system of
equations that describes this situation
Step-by-step explanation:
3+4÷42
Use ax^2 + bx + c = 0
ac = -8
b = 2
The factors are 4 and -2.
Plug them into the equation:
x^2 + 4x - 2x - 8
Then factorise it:
x ( x + 4) - 2 (x + 4)
so m = 4
(x + 4)^2
Answer: C.
Step-by-step explanation: popcorn are made out of corn