Answer:
27 pages in 1 hour
Step-by-step explanation:
9*3 = 27
Answer:
it's b
Step-by-step explanation:
hope this helps! :D
Answer:
B
Step-by-step explanation:
32x + 24 = 20
24 - 24= 0
20 - 24= -4
32x = -4
32x/32
x
-4/32= -8
X= -1/8
1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.
Your answer is 15 over four z + 12. Using the distributive property, 3/4 • 5z equals 15/4z, which can't be simplified. Then 3/4 of 16 is 12. If you divide 16 by 4 (the denominator) and then multiply by 3 (the numerator) that yields your answer.