Answer:
Step-by-step explanation:
domain:A
range: D
Answer:
4R+2S=24
Step-by-step explanation:
Let the raspberry be represented as R
Let the strawberry be represented as S
Since a carton of raspberry is$4=4R
Since a carton of strawberry is $2=2S
And the sum of the two is 24
4R+2S=24
Since a specific value is not given
So the final answer is
4R+2S=24
To find the unit rate, divide total miles by number of gallons:
418 miles / 16 gallons = 26.125 miles per gallon
Round the answer as needed.
Answer:
y=3
Step-by-step explanation:
y + 3 = -y + 9
y + y = 9 - 3
2*y = 6
y = 6/2
y = 3
Answer:
i can't help with this specific queshtion but i do have tow say to things 1. when you post something like this make sure to crop out anything that people can see your info or anything like block out the tabs someone could see that and use it for evil be careful with this, second i do aleks to.
Step-by-step explanation:
im sorry i could not help you in the way you wanted but i hop you will be safe now!
dont make me brainlyest i dont deserve it i did not give you you answer
Have a nice day!