1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kay [80]
2 years ago
14

WILL GIVE BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!! ANSWER ASAP!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
Natasha_Volkova [10]2 years ago
3 0

Answer:

<h2>B:No</h2>

Step-by-step explanation:

<em><u> </u></em><em><u>Its</u></em><em><u> </u></em><em><u>because</u></em><em><u> </u></em><em><u>1</u></em><em><u>.</u></em><em><u>5</u></em><em><u>x</u></em><em><u> </u></em><em><u>number</u></em><em><u> </u></em><em><u>of</u></em><em><u> </u></em><em><u>dried</u></em><em><u> </u></em><em><u>×</u></em><em><u> </u></em><em><u>x</u></em><em><u> </u></em><em><u>=</u></em><em><u>?</u></em><em><u> </u></em><em><u>So</u></em><em><u> </u></em><em><u>we</u></em><em><u> </u></em><em><u>determine</u></em><em><u> </u></em><em><u>that</u></em><em><u> </u></em><em><u>its</u></em><em><u> </u></em><em><u>1</u></em><em><u>8</u></em><em><u> </u></em><em><u>but</u></em><em><u> </u></em><em><u>no</u></em><em><u> </u></em><em><u>otsnot</u></em><em><u> </u></em><em><u>1</u></em><em><u>8</u></em><em><u>,</u></em><em><u> </u></em><em><u>1</u></em><em><u>2</u></em><em><u> </u></em><em><u>not</u></em><em><u> </u></em><em><u>the</u></em><em><u> </u></em><em><u>point</u></em><em><u> </u></em><em><u>rather</u></em><em><u> </u></em><em><u>its</u></em><em><u> </u></em><em><u>1</u></em><em><u>2</u></em><em><u>,</u></em><em><u>1</u></em><em><u>5</u></em><em><u>.</u></em>

You might be interested in
what if 5 more students respond that they get to school by biking? would more students walk or ride to school explain
zimovet [89]
More students would bike to school because it says "5 more" students bike to school
4 0
2 years ago
5 × 1/ 2 A) More than 5 because you are multiplying by a whole number
sertanlavr [38]
D, hope this helps because 1/2 is less than 1. and 5*1/2 is 2.5 and that is less than 5

6 0
2 years ago
Fun question for 35 points, 2/3 and 5/8, multiply and explain...
Arlecino [84]
5/12 converted. decimal would be .416666667
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Each square represents one square foot. Estimate the area of the figure below.
Leona [35]
Uhm I’m gonna go with 14?
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find square root of 82369 by division method step by step​
Lina20 [59]

Answer:

I think this ans may help you

3 0
3 years ago
Other questions:
  • الاسلاميه والارياضيات
    12·1 answer
  • One number is 8 times another number. The numbers are both positive and have a difference of 70. Find the numbers.
    9·1 answer
  • A group of friends wants to go to the amusement park. They have no more than $125 to spend on parking and admission. Parking is
    7·1 answer
  • A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?
    9·2 answers
  • I need the answer to be correct
    8·2 answers
  • 7th grade math help me please :))
    11·1 answer
  • Mean rent is $820 with standard deviation of $217. Johns rent is $1325. How much higher would johns rent have to be to be consid
    7·1 answer
  • It does not make much sense to me how to answer this question
    7·2 answers
  • I lost my calculator and i really need the answer to this 2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17+18+19+20 please help
    9·1 answer
  • cashews cost $1.74 per pound. walnuts cost $1.92 per pound. how much will 3 1/3 pounds of cashews and 2 5/8 pounds of walnuts co
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!