1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
deff fn [24]
2 years ago
6

A package contains 6 cups of cereal. Each serving is 1/4 cup of cereal. How many serving are there in all?

Mathematics
2 answers:
Marina CMI [18]2 years ago
7 0

Answer:

1 and 2/4 I think

Step-by-step explanation:

nadezda [96]2 years ago
3 0

Answer: 24

Step-by-step explanation: 4•(1/4)=1

4•6=24

You might be interested in
*** URGENT ***
ryzh [129]

Answer:si amigos si adorqa nueve tres dies=z cien bien se hasta luego

3 0
3 years ago
Mattis saving to buy a new motorcycle. If he deposits $50 at the end of each month in an account that pays an annual interest ra
liq [111]
In thirty months you should have 5,250.00
4 0
3 years ago
What is the 158th term of the sequence 8,6,4..?
Harman [31]

Answer:

-306

Step-by-step explanation:

... -300, -302, -304, -306, -308, -310, -312 ...

7 0
3 years ago
16)
elixir [45]

$78

The difference between choice A and B is 5 meals and $80 so 1 meal is $16. So we can subtract $16 from $250 and we get $234 for 3 nights. 1 night is $78

8 0
3 years ago
You are locked out of your villa in Dubai and the only open window is on the second floor to get inside. You need to borrow a la
vova2212 [387]

Answer:

You are locked out of your villa in Dubai and the only open window is on the second floor to get inside. You need to borrow a ladder from your neighbour. So you will have to propped up ladder against villa, since there is a bush along the edge of the house find the interior angles of the triangle formed to reach window and exterior angles on the ground. Justify your answer.

pls answer pls pls

7 0
3 years ago
Other questions:
  • In the diagram, the only figure that could be parallel to line c is ?
    11·2 answers
  • what could be a side length of a right triangle A.) 30 in, 45 in, 50 in B.) 30 in, 40 in,50 in C.) 30 in, 40 in, 60 in D.) 25 in
    8·1 answer
  • Alyssa's company makes a profit of $175,000.
    15·1 answer
  • Please help PLEASE<br> Which equations are equal to this equation? 14(8x + 56) = 20
    11·2 answers
  • Which is a better buy on apples <br> 5lbs. for $5.25 OR 10lbs. for $10.25
    11·1 answer
  • Plastic Rods
    14·1 answer
  • If it's $5 for 4 pounds of apples, how much does 1 pound cost?
    13·2 answers
  • Suppose the line y = 2.8333x - 22.4967 describes the relation between the​ club-head speed​ (in miles per​ hour), x and the dist
    7·2 answers
  • 3.Between 10 A.M. and 11 A.M., 48 people came into Brad's store. 40 of
    5·1 answer
  • What is the measure of ∠ B?<br> А. 35°<br> В. 125°<br> С. 55°<br> D. 65°
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!