1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
patriot [66]
2 years ago
10

ASAP Help now 10 pts

Mathematics
1 answer:
Ede4ka [16]2 years ago
7 0

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

Each foot cost $2

Hope this helped!

You might be interested in
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch. Each person in the group had either one soup or one sandwich. The sa
Black_prince [1.1K]
X - the number of sandwiches
y - the number of soups

x+y=18 \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \  |\times (-4.5) \\
7.75x+4.5y=113.5 \\ \\
-4.5x-4.5y=-81 \\
\underline{7.75x+4.5y=113.5} \\
7.75x-4.5x=113.5-81 \\
3.25x=32.5 \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \  |\div 3.25 \\
x=10

10 sandwiches were ordered. The answer is D.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the probabilty of getting an odd number when choosing between 0 and 10?
LenaWriter [7]
The answer is C I think
7 0
2 years ago
Question 12
Anestetic [448]
40 kilometers I think
4 0
3 years ago
Enter the number that makes the equation true.​
Mrrafil [7]

Answer:

26

Step-by-step explanation:

if you convert 0.26 into a fraction you get 26/100 so the answer is 26.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Bobby remembered he had a coupon in his pocket that will take an additional 30% off the price of the shirts calculate the new to
garik1379 [7]

Answer:

You subtract the percentage by the shirt costs. And then you'll have your answer. Then add on the sales tax.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Item 8 An account earns simple interest. $700 at 8% for 6 years a. Find the interest earned. $ b. Find the balance of the accoun
    14·1 answer
  • Which are correct representations of the inequality -3(2x - 5) < 5(2-x)? Select two options.
    6·1 answer
  • List the next four multiples of the fraction 3/10
    15·1 answer
  • Why is 4+-3 equal to 1
    5·2 answers
  • Can someone answer this question please answer it correctly please answer it correctly
    13·2 answers
  • If 6 pencils cost $3.60 what is the unit price of the pencils
    12·1 answer
  • What is the volume of the sphere in terms of ?<br> V = 8<br> in. 3
    9·1 answer
  • ​A plant grew from 12 inches to 18 inches in height. What was the percent of increase in the tree’s height?
    7·1 answer
  • X+2y=0<br> 4x+3y=1<br> What's the solution
    13·1 answer
  • Choose the correct formula for combination.<br> A . n!/r!(n-r)!<br> B. n!/(n-r)!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!