Perpendicular, slope is reciprocal and opposite
so answer is C. -7
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>
Answer:
(3/2x)+14
Step-by-step explanation:
Answer:
25 Lol
Step-by-step explanation:
Answer:
Center of the Sphere is a fixed point in its interior which is equidistant from each point on sphere. Option 1 is not right because it says center is line segment. Option 3 is right as it says it is fixed and equidistant from point of surface.
Step-by-step explanation:
1 The center of a sphere is
2 a line segment from the center point to the surface of the sphere.
3 a fixed point equidistant from all points on the surface of the sphere.
4 a three-dimensional circle in which all points are equidistant from a fixed point.
5 the same as the base of the sphere
nvm too late :D
the answer is number 3