Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
The answer is fully given in the picture below. Hope it helps!
Answer:
m = -9
Step-by-step explanation:
2m-10=44+8m
Subtract 2m from each side
2m-2m-10=44+8m-2m
-10 = 44+6m
Subtract 44 from each side
-10-44 = 44-44+6m
-54 = 6m
Divide by 6
-54/6 = 6m/6
-9 = m
Answer:
The answer is .25
Step-by-step explanation:
convert 1/2 to .5 the multiply .5 by .5 which gives you .25
hope this helps
Answer:
A, 95.
Step-by-step explanation:
The answer is 95 because the square is at a curve at the bottom right, so you need to subtract that amount from the original area, which is 100. So the actual answer is 95, hope this helped!