1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anika [276]
2 years ago
11

I need Immediate help, please solve the questions below

Mathematics
1 answer:
Reptile [31]2 years ago
8 0
It is 160 ! I hope I could help
You might be interested in
WILL MARK BRAINLIEST <br> What is the slope of the line on the graph?
Black_prince [1.1K]
The slope is positive 6
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​
Thepotemich [5.8K]

Answer:

The answer is $1.4.

6 0
2 years ago
there are some nickles dimes and quaters in a large pinnhy bank for every 2 nickles there 3 dimes for every 2 dimes there five q
atroni [7]

100 nickels 150 dimes 250 quarters

Step-by-step explanation:

Trust me

4 0
2 years ago
Please help me im having so much trouble
Karolina [17]
It would be B, an acute scalene. It would be B because all 3 sides are different.
5 0
3 years ago
How do you find the length of a rectangle if its 2 units more than the width and the area is 72
Nastasia [14]

Let width equal X and length equal X+2. Use algebra 72 = X times X+2

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Triangle PQR is a right triangle. if PQ= 8 , what is PR?
    6·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST
    9·1 answer
  • an auto repair shop charges $25 an hour they say your muffler needs to be replaced for $65 it takes them 2.5 hours to fix your c
    11·1 answer
  • Is the sentence simple, compound, or complex?
    13·1 answer
  • For the graph x = -3 find the slope of a line that is parallel to it.
    8·1 answer
  • What does 2b+9 when b=3 like the hell
    5·2 answers
  • What is five-eights divided by four?<br> Please answer using decimals!<br> Will give brianliest
    12·2 answers
  • Find P(5) when p = 0.10.
    8·1 answer
  • What is the measure of angle JHN.
    6·2 answers
  • Average movie prices in the United States​ are, in​ general, lower than in other countries. It would cost ​$79.00 to buy three t
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!